Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kopciuszek - streszczenie

północą, gdyż o tej godzinie czar miał prysnąć i na powrót miała stać się zwykłym Kopciuszkiem.

Gdy Kopciuszek znalazł się wreszcie na balu, został poproszony do tańca przez samego księcia. Oczarowany urodą dziewczyny, w ogóle nie zwracał uwagi na inne panny. Przez cały bal tańczył tylko z Kopciuszkiem. Dziewczyna była tak szczęśliwa, że straciła rachubę czasu i nie zauważyła, że zegar wybił właśnie 12.00. Pospiesznie uciekła więc z pałacu, gubiąc po drodze pantofelek. Książę odnalazł go i nazajutrz postanowił oddać właścicielce.

Okazało się jednak, że pantofelek nie pasował na żadną z panien, które kolejno go przymierzały. Gdy książę dotarł do domu macochy, jej córki natychmiast chciały wcisnąć na stopę pantofelek, jednak okazał się on na nie za mały. Wtem książę zobaczył w kącie Kopciuszka i poprosił go, aby i on przymierzył pantofelek. Ten okazał się leżeć na niej idealnie. Widzą to, macocha i jej córki bardzo się zezłościły, a książę zabrał Kopciuszka do siebie.

W niedługim czasie wzięli ślub i żyli jeszcze długo i szczęśliwie.